Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Turbel Hotel Avanos
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER
Çavuşin Köyü 50580 Çavuşin - Avanos - Nevşehir
+9 0384 5327084 - - FAX:+9 0384 5327083
Yetkili: Mustafa Kaygısız - turbelmotel@yahoo.fr - http://www.turbelhotel.com
Çavuşin köyününe hakim bir manzaraya sahip Turbel Hotel bölgede bulunan bir evi restore edilerek siz misafirlerimize hizmet vermektedir.
Teras restaurantından baktığınız zaman Çavuşin köyünün eski yerleşim yerine ve yeni Çavuşin köyüne güzel bir manzaraya sahiptir. Bölgenin diğer yörelerine bakarak özel bir konumdadır. (Avanos, Göreme, Uçhisar)
Turbel Hotel bir çok yürüyüş noktasına merkez sayılacak bir konuma sahiptir, Paşabağı, Zelve, Kızılçukur, Güllüdere, Akvadi gibi bir çok vadinin başlangıç noktasında yer almaktadır. Çavuşin köyünden ise Kapadokyanın diğer merkezlerine sürekli olarak dolmuş bulma şansına sahipsiniz.

Nasıl gelinir?

Kapadokya'nın kalbi Çavuşin köyünde bulunan otelimize;
Karayolu ile ulaşmak için, Nevşehir'den sonra Göreme-Avanos istikametinde bulunan Çavuşin köyü Nevşehir merkeze 13 km. uzaklıktadır. Göreme'ye 3 km. Avanos'a ise 5 km.

Havayolu ile ulaşım için Kayseri Havaalanı Istanbul-Kayseri uçuşları bulunmaktadır. Kayseri otelimize 60 km. uzaklıktadır. Isteğiniz doğrultusunda havaalanından otelimize transferinizi yapabiliriz.


ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


KAPODOKYA
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER
Göreme'den Avanos'a giderken 3 km. sonra sağınızda, şirin mi şirin, küçücük bir köy görürsünüz. Uzaktan bakıldığında görmeye değecek birşey yokmuş gibi görünse de, köyün içine doğru girdiğinizde eski köydeki çoğunluğu yıkılmış evlerle karşılaşırsınız. Eski köyün, yakın zamanlara kadar kullanılmış olan ve yarısı kayadan oyma, yarısı kesme taşlarla yapılmış olan bir camisi vardır. Caminin solundan yıkılmış olan evlerin arasından yukarılara çıkıldığında, Avanos istikametinde çok güzel bir manzara vardır. Ayrıca, bölgenin en büyük kilisesi kabul edilen, ne yazık ki hiçbir koruma altında olmadığı için büyük ölçüde tahribata uğramış olan bir de kilise vardır.

Çavuşin Kilisesi (Nicephoros Phocas)
Göreme-Avanos yolu kenarında, Göreme'ye 2.5 km uzaklıktadır. Oldukça yüksek tek nefli, beşik tonozlu, üç apsisli olan kilisenin narteksi yıkılmıştır. 964/965 yıllarına tarihlenmektedir.

Sahneleri: Tonozda Müjde, Ziyaret, Bakireliğin ispatı, Mısır'a kaçış, Yusuf'un ikinci rüyası, Havarilerin Tanrı yolunda görevlendirilmesi, Üç müneccimin tapınması, Masum çocukların katliamı, Elizabeth'in takip edilişi, Zekeriya'nın öldürülmesi; batı duvarında Yusuf ve Meryem deney sonrası, Beytüllahim'e yolculuk, Doğum, Son yemek, İhanet, İsa'nın cehenneme inişi, Vaftiz; kuzey duvarında İsa Platus önünde, İsa Golgota yolunda, İsa çarmıhta, İsa'nın ölümü; güney duvarında Kudüs'e giriş, Lazaruz'un diriltilmesi, Kör adamın iyileştirilmesi, İsa'nın çarmıhtan indirilmesi, Kadınlar boş mezar başında; apsis duvarında Başkalaşım resmedilmiştir.


Kapadokya
Erozyonun oluşturduğu Peri Bacaları ve inanılmaz görüntülerle herkesi şaşırtan vadileri, insanların inanç uğruna oyarak inşa ettikleri ve günümüze kadar canlılığını koruyabilmiş freskleriyle kaya kiliseleri, canlarını kurtarabilmek amacıyla yerin metrelerce altını -kimi zaman sekiz kat- oyarak yeraltı yerleşim yerleri bugünkü Kapadokya'yı meydana getirir. İnsan ve doğa el ele vermiş ve dünyanın harikalarından birini ortaya çıkarmıştır.

Roma İmparatorluğu döneminde yaşamış olan Strabon, Geographika adıyla yazmış olduğu kitabında Kapadokya'yı, doğuda Malatya, batıda Aksaray, güneyde Toros Dağları ve kuzeyde Doğu Karadeniz'e kadar uzanan bir bölge olarak sınırlandırır. Bugün ise Kapadokya eşittir peribacaları, kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri olduğu için bugünkü Kapadokya, bu oluşumların en yoğun olduğu Avanos, Ürgüp, Uçhisar, Göreme, Ortahisar, Gülşehir, Derinkuyu ile Aksaray yakınındaki Ihlara vadisi akla gelmektedir.


ETKİNLİKLER
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONKAPODOKYAETKİNLİKLER


Bisiklet kiralama
Balon Uçuşları
Araç Kiralama
Geleneksel Türk gecesi (folklor gösterileri)
Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Turbel Hotel Avanos hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz