Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Butik Otel Kale Evi Gaziantep
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE
Seferpaşa mah. Köprübaşı sok no:2 - Merkez - Gaziantep
TEL:+9 0342 2314142 - - FAX:+9 0342 2314140
- info@kaleevi.com - http://www.kaleevi.com/
Gazintep'ten dünyaya açılan pencere Butik Hotel Kale Evi.
Yapı:Gaziantep Kalesine bitişik olarak konumlanmış olup güneydoğu cephesi kale sur duvarıdır. Bu özelliği nedeniyle korunacak nitelikte değerlendirilmiştir. Yapı yöresel değişiklerin izleyebileceği niteliktedir.Konum ve çevresel özellikleri niteliği ile dinlenme, yemek yeme gibi işlevleride içinde barındıran butik hotel olarak yeniden düzenlenerek çevresindeki etkinliklerle bütünleşmesi amaçlanmıştır.
Yapının 1948 den önce yapıldığı bilinmekle birlikte günümüzdeki halini 1955 yılından sonra almıştır. Sözlü kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, alt katı değirmen, üst katı ise kahve olarak kullanılmış, sonraki yıllarda konut olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Proje AB ve Gap bölge kalkınma idaresinin ortaklaşa yürüttüğü''gap bölgesinde kültürel mirasın geliştirilmesi programı" kapsamında yer almaktadır. AB ve Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilmiştir. Temmuz 2006 da restorasyona başlanmış, Haziran 2007de restorasyon çalışmaları tamamlanarak butik hotel hizmete açılmıştır
6 suit, 2 normal oda ayrıca;120 kişilik yemek salonu çatı katında oturma bölümü ve kale manzaralı terasında kendi mutfağımızdan yöresel damak tatları ve alkollü alkolsüz tüm içecekler, yöre ve çevre yörelere ait kahvaltı mönümüzle güler yüzlü personelimizle aile sıcaklığını tadacağınız gaziantepteki evinize bekliyoruz...

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE
TelefonTelevizyonİnternetMinibarEvcil Hayvan
Fön MakinasıMinikasaOda ServisiUydu AntenOtopark
TerasToplantı SalonuGazete servisiHavaalanı TransferYelken
SPA
Dünyanın en büyük mozaik müzesi:Zeugma Mozaik Müzesi kongre ve kültür merkezi,arkeoloji müzesi toplam 3100 metrekare olup arkolojik eserler sergilenecektir...

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet86
Fiyat (Sezon)75 TL Oda+Kahvaltı130 TL (Oda+Kahvaltı)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE

Medusa : Arkolojik Cam Eserler Müzesi (Roma ve İslam camları )Kültür ve Sanat Merkezi...Cam Ocağı Üfleme Cam Gösterisi,Masa Üstü Alevle Cam Boncuk İşleme ,Midyat Telkari Ustası,Antik Müçevher Tasarımı ve Sergi Salonları ile hizmete açılmıştır.


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet

Şirketlere ve gruplara özel fiyat için iletişim kurunuz


ÇEVRE
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVRE
Gaziantep Adının Kökeni......
Gaziantep ilinin yerleştiği coğrafi alanın,ilk uygarlıkların doğup geliştigi Mezepotamya ve Akdeniz arasında bulunması,ayrıca güneyden ve Akdeniz'den gelip doğuya,kuzeye ve batıya giden yolların kavşagında oluşu ilin tarihinin çok renkli olmasını sağlamış,dolayısıyla tarih öncesi çağlardan beri insan topluluklarına yerleşme sahası ve uğrak yeri olmuştur. Gaziantep tarihinin devreleri Paleolitik,Kalkolitik,Neolitik dönemler,Tunç Çağı,Hitit,Med,Asur,Pers,İskender,Selökidler,Roma ve Bizans, islam ve türk devirleri olarak sıralanabilir.Bu dönemin izlerini günümüzde açık bir şekilde görmek mümkündür.Şehir,Cumhuriyet öncesi yıllara kadar Ayıntap (Ayıntab) adıyla anıla gelmiştir.Bu adın benzerine ilk kez Haçlı Seferlerine ilşkin kroniklerde rastlanmaktadır.Urfalı Mateos ve Papaz Griro'nun,1124-1155 yıları arasındaki seferlerde,Arapların Ayıntap adını verdikleri şehirden Hantap (Hamptan) diye söz ettigi anlatılmaktadır.Arapça "parlak pınar"anlamına gelen Ayıntap, Ermeni kaynaklarında Anthapt olarak geçer.Gaziantepli tarihci Bedrüddin Ayni'nin ifadesiyle Antep'in eski adı "Kale - i Füsus"dur."Yüzük Kalesi" demektir.
Bir diğer rivayette ise ;AYINTAP adını,suyunun güzelliginden ve bollugundan dolayı aldığı söylenmektedir.Zira "ayın";pınar,kaynak,suyun gözü anlamına gelmektedir.Dolayısıyla "tab"; güzel pınar ve güzel kaynak manasını ifade etmektedir.Yine ayrıca "Ayıntap" adındaki,"tab"; güç ve takat anlamına gelmektedir.Şehre suyunun bollugundan dolayı da bu ismin verildiği söylenmektedir.İslam egemenligi sonrasında Ayıntab adı giderek Ayıntap' a dönüşmüştür.Fransız kuvvetlerine karşı şehrin,savunmasını bu uğurda verdiği 6317 şehide rağmen yılmadan, cesaretle sürdürmesi ve eşsiz bir direniş göstermesi nedeniyle 6 Şubat 1921 tarihinde T.B.M.M. tarafından "gazilik" unvanına layık görüldüğünden "Gaziayıntab" olmuştur.1928 yılında ise ,şehrin adı GAZİANTEP olarak deyiştirilmiştir.

Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Butik Otel Kale Evi Gaziantep hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz