Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Baykal Otel Pansiyon Finike Antalya
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Akdeniz Caddesi Sahilkent - Finike - Antalya
TEL:+90 242 855 17 74 - - FAX:+90 242 855 39 90
YETKİLİ: Erdem BAYKAL - info@baykalpansiyon.com - http://www.baykalpansiyon.com
Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak, şehrin gürültüsünden uzak, sakin,temiz, güvenli bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? Dinlenirken eğlenmek, tarih ve doğa ile içiçe yaşamak, yaşamanın tadına varmak, sizce nasıl bir duygu?
İşte dünya kenti Antalya'nın şirin ilçesi Finike sizi kucaklamaya hazır. el değmemiş doğası, şirin koyları ile unutamayacağınız bir tatil imkanı...
Ve BAYKAL PANSİYON

Pansiyonumuz, 10 oda 30 yatak kapasiteli olup, odalarımızda balkon,duş/wc, split klima,minibar,Uydu Tv, telefon bulunmaktadır.Aynı zamanda otelimizde kablosuz internet hizmeti wireless mevcuttur.Talep edilmesi durumunda misafirlerimiz resepsiyondaki emanet kasamızdan yararlanabilirler. Ayrıca lobby bar ve bahçemizdeki snack bar her zaman hizmetinizde olacaktır.Pansiyonumuz sahilde denize sıfır olup, bütün odalarımızdan Akdenizin o eşsiz güzelliğini doyasıya seyretmek mümkündür.Sahilimizde siz değerli müşterilerimizin kullanımına ait şezlong ve şemsiyelerimiz bulunmaktadır.Ayrıca mutfağımız müşterek kullanıma açık olup değerli müşterilerimiz tarafından kullanılabilmektedir


OTEL HAKKINDA
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Değerli ziyaretçimiz, Otelimiz hakkında bize bugüne kadar sorulan soruları derledik ve yanıtlarını aşağıda verdik.

Bu bilgilerin dışında başka bilgilere gereksinim duyarsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.


Orası çok sıcak olur mu? Otelimiz denizden gelen esintiden dolayı Antalya'ya kıyasla daha serindir. Saat 12.00-14.00 arası hava oldukça sıcaktır, ama bunun dışındaki saatler genelde serindir.

Çocuklarımız sever mi? Çocuklar otelimizi seveceklerdir. Koşturabilecekleri, hamağa binebilecekleri, top oynayabilecekleri bir bahçemiz bulunmaktadır. Tabi çocukların bayıldığı ince kumlu sahimizi unutmamak lazım:)

Gençler sever mi? Finike oldukça sakin bir tatil beldesidir.Canlı müziklerin olduğu yada sessizliğin hakim olduğu çay bahçelerimiz ve eğlence mekanlarımız bulunmaktadır. Tabi muhteşem denizimizi ve sahilimizi unutmamak gerek.Akşamlarıda gençler sahilde ateş yakarak vakit geçirebilirler.

Havuzunuz var mı? Otelimizde havuz bulunmamaktadır.İlçemizde çok ekonomik olan Aqua park bulunmaktadır. Fakat Finike'deki harika denizi gördükten sonra, havuza ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz.

Deniz hemen derinleşiyor mu? Denizimiz sığı bir denizdir gönül rahatlığıyla çocuklarınız ve yuzme bilmeyen konuklarımız girebilirler.

Akşamları nasıl eğlenirim? Akşamları bahçemizde oturup, bir yandan içkinizi yudumlayıp, diğer yandan arkadaşlarınız ya da ailenizle sohbetler edebilirsiniz. Dondurmasına tavla ya da okey oynayabilirsiniz.Canınız eğlenmeye gitmek isterse çay bahçalerimizi ve eğlence mekanlarımızı tavsiye edebiliriz.

Araba motor kiralanabilir mi? Finike'de araba kiralayan firmalar bulunmaktadır. İstenildiği taktirde, bu firmalarla temasa geçmenize yardımcı olmaktayız.Motor konusunda da yardımcı olmaya çalışırız.

Acil durumlar için doktor var mı? Finike ilçemizde hem sağlık ocağı, hem de hastahane bulunmaktadır.

Transfer hizmetiniz var mı? Otelimizin transfer hizmeti vardır, fakat Finike'ye, ücret karşılığı, transfer hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Transfer istenilirse, otelimiz bunu organize etmektedir.

Köpeğimizi getirebilirmiyiz? Köpeğinizi getirebilirsiniz tabii. Fakat otelimizde bahçemizde misafir etmek koşulu ile ...

Yanımızda ne getirelim? Güneş yağı, plaj havlusu, palet gibi kişisel kullanım için gerekli eşyalarınızı ve akşamları hava serinlerse giymek için kazak, ince mont gibi şeyler getirebilirsiniz.

Eczane var mı? İlçemizde eczane bulunmaktadır.

Bebeğim için mama sorunu? Eczane ve marketlerde her türlü bebek maması ve bezi bulunmaktadır. Fakat özel pişirmek istediğiniz bir yemek varsa, mutfağımız kullanımınıza açıktır

Oteliniz kaç yıldızlı? Otelimizin turizm bakanlığınca verilmiş yıldızı bulunmamaktadır. Fakat bizde yıldızı, otelimizde konaklayan misafirlerimiz vermektedir, ve bu güne kadar 10 yıldız bile aldık:)

Yemekler nasıl? Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetimiz vardır. Ancak dileyen konuklarımız mutfağımızda kendi damak zevklerine uygun yemekleri evindeki rahatlıkla müşterek olarak pişirebilirler. Mutfağımızda tencere tava tabak çanak vs. bulunmaktadır.Hazırladığınız yemekleri bahçemizde afiyetle yiyebilirsiniz.

Ben et yemiyorum napıcam? Önceden bildirdiğiniz taktirde, mutfak personelimiz sizin için, ana yemek olarak, sebze yemeği hazırlayabilir.

Sahilde şezlong şemsiye var mı? Sahilde tesisimize ait ücretsiz kullanabileceğiniz şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır.

Otelde internet var mı? Otelimizde wireless internet servisi bulunmaktadır.

FİYATLAR
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Otelimizin gece görünümü Gökliman Plajı Andrea Doria Koyu
Otelimizin hemen önü Marina Gece Kaputaş Plajı
Finike'den bir görünüm Marina Plajımız


REZERVASYON
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ÇEVRE
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
FINIKE

Finike’ nin Yeri, İlçemiz konum itibariyle, Güney Batı Anadolu’daki Teke yarımadasını içine alır.Eski çağlarda ve Finike’nin ilk kurulduğu zamanda bu bölge “LİKYA” olarak adlandırılırdı.
İlk Finike, Fenikeliler tarfından V.Yüzyılda Phanikos adı ile Aykırtçay Suyunun denize döküldüğü yerde kurulmuştur.Uzun yıllar Likya’nın başkenti olan Limyra’nın tarım ürünleri ihraç ettiği bir liman görevi yapmıştır.Bu özelliğiye Fenikeliler’in en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur.Finike adının, Fenikeliler’den dolayı verildiği de rivayetler arasındadır.

Finike Çevresinde Yerleşim Finike M. Ö. 5. yüzyılda Arykandos ağzında PHOİNİKOS adıyla kurulmuştur. Antik dönemde önemli bir liman kenti olan Finike'nin (Phoinikos) ilk kurulduğu yer, "îskele Mahallesi'dir. Bu mahallenin içinden geçen, kanal ve debisi yüksek, ancak hızı düşük bir dere olan Acıçay'ın liman işlevi gördüğü, yük indirme ve bindirme işleminin yapıldığı yer olması nedeniyle de adı geçen yere iskele Mahallesi denildiği bilinmektedir. İsmi nedeniyle bazılarınca Fenikeliler'in kurmuş olabileceği bir kent şeklinde yorumlanmışsa da; PHOİNİKOS Grekçe "kızıl renkli at" veya "kızıl renkli davar sürüsü" anlamına gelmektedir. Yöredeki hayvan varlığı ile uyum içerisinde olan bu isim, yerleşimin bir Grek kuruluşu olduğunu işaret etmektedir. Kalıntıların ve buluntuların da bunu doğruladığı görüyoruz. Finike içindeki kalıntılardan söz edecek olursak, karşımıza ilk çıkan Hellenistik döneme tarihlenecek, alt kısmı Roma Çağı, üstü Bizans dönemine ait sur kalıntıları olmaktadır. Atatürk Parkı karşısındaki kule bu iki dönemi yansıtmaktadır. Aynı döneme denk düşen Devlet Hastanesi karşısındaki falezin kuzey kenarında birkaç kaya mezarı ile eski hapishane yakınındaki kaya mezarı Finike merkezde görülebilen kalıntıların başlıcalarıdır. Genç Bizans döneminde Finike'de fazla geniş olmayan bir yerleşimin varlığı bilinmektedir. Cumhuriyet Parkı'nda sergilenen bazı kalıntılar ve Ziraat Bankası karşısında depo olarak kullanılan büyük yapı Genç Bizans Dönemi kalıntılarım oluşturur.
Yöremizde bulunan Andrea Dorya Koyu Barbaros Hayrettin Paşa’nın Preveze’de perişan ettiği Haçlı donanmasının ünlü kaptanı Andrea Dorya bir savaş sırasında gemilerini Finike sahillerinde güzel bir koyda gizlemiştir.İşte bugünkü Andrea Dorya koyu adını bu olaydan almıştır.
İlçemizde ülkemizin en iyi portakalı yetişmektedir.Her mevsim taze sıkılmış portakal suyu içmek mümkündür.AKTİVİTELER
ADRESOTEL HAKKINDAFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
BAYKAL OTEL- PANSİYON AKTİVİTELER

* Akşamları Türk geceleri,fasıllar

* Çıralı, Yanartaş Olympos gezileri

* Noel Baba Klisesi, Lmyra, Myra, Arykanda,

* Çay Ağzı bölgelerine geziler

* Kekova(Batıkkent) ve doğal koylara yat gezileri

* Sahilimizde voleybol ve futbol turnuvaları

* Otelimizde tavla ve okey turnuvaları düzenlemekteyiz.
Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Baykal Otel Pansiyon Finike Antalya hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz