Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Asude Konak Gaziantep
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Şekeroğlu Mah. Tahtani Camii Arkası Millet Sok. No:20 - Şahinbey - Gaziantep
TEL:+90 342 2312 044 - - Fax: +90 342 231 2044
For English -Jale Özaslan GSM: 0 532 5778792 Türkçe iletişim: Ayda Budak - info@asudekonak.com - http://www.asudekonak.com
“Asude Konak” Gaziantep’in tarihi mekanlarından Şekeroğlu Mahallesinde Osmanlı döneminde yapılmış yaklaşık 150 yıllık bir konağın, restore edilerek yeniden fonksiyon kazandırılması ile oluşturulmuş bir butik oteldir.

Gaziantep’in en eski yerleşim yerlerinin bulunduğu Gaziantep Kalesi, tarihi Naib hamamı, Tahtani Cami, Bakırcılar Çarşısı ve daha bir çok han, hamam ve müzelerin bulunduğu bir merkezde yer almaktadır.

Asude Konak Butik Otel, a new boutique hotel that has recently come to service to Şekeroğlu in Gaziantep's historical peninsula. It is built 1893 at Ottoman period and restorated newly. The hotel is located in the center of Gaziantep which is called Şekeroğlu area where you may find many tourist attractions such as Gaziantep Castle, Naib Turkish Bath, Tahtani Mosque, Bakırcılar (coppersmith) Bazaar and many more. This is also a typical whealthy antep citizen house. Some of the rooms serve as a museum for old turkish life style. Whatever reason you have for visiting - business or pleasure - we will help you with all your special needs. You will feel at grandmother's home yourself in this historical townhouse. .

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Asude Konak, Kale ve Selçuklu Dönemine ait Tahtani Cami manzarası eşliğinde, tarihi yeniden yaşamak isteyenlerin konaklamaktan keyif alacakları bir mekandır. Ahşap ve taşın görsel efektlerinin yer aldığı konakta cumbalı odalar, tekne tavanlar yer almaktadır. Köşk diye tabir edilen camlı eyvan ise ayrı bir güzellik sergilemektedir. Beş odası, mahseni ve bahçesi bulunan konakta odalar iki kişilik düzenlenmiştir. Farklı dekorasyon ve cephede yer alan odaların hepsinde banyo, WC, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Ayrıca tüm odalarda mini bar , TV , müzik yayını, telefon, internet mevcuttur.

150 yıllık bir Osmanlı Konağı olan Asude Konak, Kale ve Selçuklu Dönemine ait Tahtani Cami manzarası eşliğinde, tarihi yeniden yaşamak isteyenlerin konaklamaktan keyif alacakları bir mekandır. Ahşap ve taşın görsel efektlerinin yer aldığı konakta cumbalı odalar, tekne tavanlar yer almaktadır. Köşk diye tabir edilen camlı eyvan ise ayrı bir güzellik sergilemektedir.

Oda Özellikleri


Odalar iki kişilik düzenlenmiştir. Farklı dekorasyon ve cephede yer alan odaların hepsinde banyo ve WC, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Ayrıca tüm odalarda mini bar , TV , müzik yayını, telefon, internet mevcuttur.Rezervasyonunuzu yaptırmadan önce lütfen odaları inceleyiniz.


Check-In
24/24
Check-Out
12:00 - 13:00


İptal
İptalin varış tarihinden 2 gün öncesine kadar yapılması durumunda ücret uygulanmaz.
İptalin geç yapılması veya rezervasyonun kullanılmaması durumunda ilk gece tahsil edilecektir.


Çocuklar
Varolan yatak takımları kullanılıyorsa bütün 6 yaşından küçük çocuk ücretten muaftır.
Bebek sepeti kullanılıyorsa bütün 2 yaşından küçük çocuk ücretten muaftır.

Evcil hayvanlar: Evcil hayvan giremez.

Kabul edilen kredi kartları:Visa - Euro/Mastercard

Otelin varıştan önce kredi kartlarını ön provizyona tabi tutma hakkı saklıdır.Hotel Policies

These are general hotel policies. As they may vary per room type; please also check the room description.

Rooms are arranged as double persons. All rooms are included in bath, WC, hair drying machine. And also, mini bar and TV are present at all rooms.

Check-In

24/24 hours

Check-Out

12:00 - 13:00 hours

Cancellation

If cancelled up to 2 days before date of arrival, no fee will be charged.

If cancelled later or in case of no-show, the first night will be charged.

Children : All children under 6 years stay free of charge when using existing bedding.

All children under 2 years stay free of charge for cots.

Pets: Pets are not allowed.
Accepted credit cards

Visa
Euro/Mastercard
The hotel reserves the right to pre-authorise credit cards prior to arrival.


FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adetdouble
Fiyat (Sezon)40 Euro50 Euro70 Euro
Fiyat (Sezon Dışı)40 Euro50 Euro70 Euro

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Bahçeli Oda Cumbalı Oda Oturma Odası
Eyvan Ortak Oda Ortak Oda


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ÇEVRE
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Gaziantep'te Neler Yapabilirsiniz?

Meşhur yemekleri, Baklavası, Antep fıstığı, Kaleleri, Tarihi evleri ve Müzeleri ile Güney Doğu' nun Metropol Kenti.

Gaziantep' in İlçeleri:
Şahinbey, Şehit Kamil, Oğuzeli, Nizip, İslahiye, Araban, Yavuzeli, Nurdağı ve Karkamış Kentin ilçeleridir.

Gezilebilecek Yerleri:
Şehirde ve çevresinde gezebileceğiniz birçok tarihi mekan ve doğa alanı mevcuttur. Bunlar arasında Müzeleri, Ören yerleri, Kalesi, Bedestenleri, Hanları, Tarihi Antep Evleri, Hamamları, Kastelleri, Çeşmeleri, Tarihi Camileri, Kiliseleri, mesire yerleri, yaylaları, doğal koruma alanı ve hayvanat bahçesi ilin gezilebilecek yerleridir.

Gaziantep Kalesi:
Türkiye de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden birisi olup, gerek ihtişamı ve heybetiyle gerekse sır gibi gizlediği tarihiyle şehir merkezinin Alleben deresinin güney kenarında yer almaktadır. Yaklaşık otuz metre yükseklikte olan kalenin on iki kulesi bulunmaktadır. Gaziantep'te bulunan diğer kaleler ise Araban kalesi ve Tılbaşar kalesi.

Safari turizmi:
Kültür ve tabiat varlıkları açısından bir hayli zengin olan Gaziantep, Nizip ilçesi sınırları içerisinde tabii güzelliklerle dolu Fırat nehri kenarında bulunan Belkıs-Zeugma ve Rumkale, Oğuzeli ilçesindeki nar bahçeleriyle çevrili karpuzatan, Dülük Baba ve Burç orman içi mesire yeri, İslahiye ilçesindeki Yesemek açık hava müzesi ve Güneybatısında bulunan Tahta köprü barajı ve çevresi değişik ağaçlardan oluşan keşif ormanlarla kaplı bol meyve ve sebzenin yetiştiği Hızır yaylası resim çekmeye meraklı kişiler için tam bir foto safari yeridir. Ayrıca Gaziantep merkez ilçeden çıkıp Nizip yolu ile Belkıs-Zeugma antik kenti, tarihi eserleri, varlıkları, dağları ve ovaları arabayla gezerek oto safari yapma imkanı da bulabilirsiniz.

Gaziantep in Camileri:
Ömeriye Cami, Ali Nacar cami, Şeyh Fethullah cami ve külliyesi, İhsan bey (Esenbek) cami, Hacı Nasır cami, Handaniye (Handan Bey) cami, Eyüpoğlu cami, Kılınçoğlu cami, Ömerşeyh cami, Bostancı cami, Kabasakal cami, Ahmet Çelebi cami, Alaybey (Gami bey) cami, Şirvani (Şirvani Mehmet efendi ) cami, Tahtani (Tahtalı) cami, Alaüddevle (Ali Baba) cami, Tekke (Tekke Mevlihane) cami, Karatarla cami, Kozanlı cami, Nuri Mehmet Paşa cami, Hüseyin Paşa cami, Ağa cami ve Kurtuluş cami Gaziantep in tarihi yapılarıyla günümüze kadar ulaşan camileridir.

Ne Alınır?
Gaziantep'e gittiğinizde hediyelik ya da anı olarak alabileceğiniz birçok ürün vardır. Yöreye ait antep işi (www.kadkoop.com.tr), bakır işlemeleri, sedef kakmalı eşyalar, altın ve gümüş, geleneksel ayakkabılar (yemeni), el dokuması kutnu kumaşlar, yöresel kilimler, Gaziantep baklavası, Antep fıstığı, tatlı sucuk ve baharatlar, kurutulmuş dolmalık (patlıcan, biber, kabak, acur), salçalar ve daha birçok gıda maddesi alabileceğiniz ürünler arasındadır.

Nasıl Gidilir?
Türkiye' nin her ilinden karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi demiryolu ile de haftanın üç günü Salı, Perşembe ve Pazar günleri İstanbul-Gaziantep seferi yapılmaktadır. Havayolunun mevcut olduğu ilde İstanbul, Ankara ve İzmir'e her gün direk bağlantılı sefer yapılabilmektedir.

Ne Yenir?
Gaziantep mutfağı Türkiye ve Dünya yemekleri arasında bir yere sahiptir. Nineden toruna, Babadan oğluna titizlikle öğretilen önemli bir sanattır, Yörenin kendine has birçok yemeği bulunmaktadır. Bunlar; Alaca çorba, Lebeniye, Öz çorba, Maş çorba, Şirinli çorba, yoğurtlu dövme çorbası ve daha birçok çeşit mevcuttur. . Et yemekleri ise bir hayli fazladır ve en önemli özelliği koyun etinin kullanılmasıdır. Bu yemekler eşkili daraklık, tirit, kelle paça, incik haşlaması, saçma tavası, kuşbaşı kebabı, ali nazik kebabı, içli köfte, Cağırtlak (ciğer-gırtlak) kebabı, ve patlıcanlı kebabı, beyran, lahmacun, çiğ köfte, yuvarlama, eşkili ufak köfte gibi yörenin sayısız yemek çeşiti bulunmaktadır. Tatlılar; baklava, fıstık ezmesi, bülbül yuvası, burma kadayıf, nişe helvası, hacı helvası, un helvası, küncülü helva, kırma kadayıf, burma kadayıf, şöbiyet Gaziantep'in kendine has tatlılarıdır.

Yapmadan Dönmeyin
Gaziantep Arkeoloji müzesi, Hasan Süzer Etnografya müzesini, Gaziantep Savaş müzesini, Mevlana müzesini ziyaret etmeden, Tarihi Gaziantep evleri ve Gaziantep kalesini görmeden, Yesemek açık hava müzesi, Kumkale, Belkıs / Zeugma ve Dülük / antik kentini gezmeden, Gaziantep lahmacunu, Ali nazik, kuşbaşı, patlıcan kebabını, yuvarlama ve İçli köfteden yemeden, Gaziantep baklavası ve Fıstık ezmesini tatmadan dönmeyin.
ULAŞIM
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Asude Konak Gaziantep hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz