Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Alaçatı Bedirhan Otel
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM
Yeni Mecidiye mahallesi 3058 sokak NO:-5 Alaçatı - Çeşme - İzmir
TEL:+9 0232 716 85 33 - GSM: 05054572554 -
Yetkili: Salih Kaplan - info@alacatibedirhanotel.com - http://www.alacatibedirhanotel.com
Alaçatı Bedirhan Otel
Otelimiz iki katlı olup Alaçatının tarihi dokusunu hissettiren eski bir taş binadır toplam 5 odadan oluşmaktadır.
Ayrıca;
Hergün sabah Kahvaltı ikramımızdır, ücretsizdir. Kahvaltı saati sabit olmamakla birlikte misafirlerimizin kalkış saatine göre bağımsız verilmektedir.
Her odamizin ayrı ayrı WC ve banyosu bulunmaktadır.
Otelimizde wireless internet mevcuttur ve her odamiz bu hizmeti rahatlikla kulanabileceginiz durumdadır,
24 saat sicak su mevcuttur,
Kahvaltı ile ilgil olarak;
Bütün alişverişlerimiz İzmir yöresinin meşhur olan köy pazarlarından ve aynı zamanda otelimizin de bulunduğu yer olan Alaçatı pazarından yapılmaktadır. Bütün yiyecekler doğal olarak getirilen köy ürünlerinden alınmaktadir. Kahvaltılık malzemeler bu doğal ürünlerden yapılmaktadır.ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ALAÇATI
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM
ALAÇATI'DA KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Alaçatı geçmişten günümüze sanatsal faaliyetlere önem vermiş ve kucak açmıştır. Dört bin kişilik anfitiyatro ve üçyüz kişilik kültür merkezi özellikle haziran ayı sonunda “ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ” ile şenlenir. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen rengârenk giysileri ile cıvıl cıvıl tiyatro yapan ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden katılan çocuk ve gençler hep birlikte sanatın dilinde buluşurlar.

ALAÇATI'DA ALIŞVERİŞ

Alaçatı'da cumartesi günleri geniş kapsamlı pazar kurulmaktadır. Taze sebze, meyve, giyim ve yerli dokuma pazarı; Alaçatı pazarlarında kokular bu kadar cömerttir. Çilek, elma, kavun ve salatalık kokuları birbirine karışıyor pazarın dar yollarından geçmiş enginarların mor çiçekleri, çılgın turuncu kabak çiçekleri... Cumartesi ve Pazar günleri Alaçatı'da antik pazar kurulur. Antik Pazarı'na gerdanlıklar, kan taşları, alpakalar, mühürlü yüzükler, gramofonlar ve eski porselenler gelir. Ayrıca merkezdeki KONTRAST seçkin dekorasyon ürünleri sağlanabilecek bir adres. Alaçatı'lı hanımlar el emeği dantellerini fiskos'ta, lezzetli çöreklerini ise cumartesi günleri Alaçatı pazarında satışa sunarlar. Ayrıca Alaçatı merkezinde kuyumcularda vardır.

ALAÇATI VE SURF

Dünyanın en iyi surf merkezi olarak bilinen Alaçatı Surf Merkezi, her gün gençlerin akınına uğruyor. Her hafta çeşitli etkinlikler ve yarışların düzenlendiği plajda gençler hem güneşlenip denizin tadını çıkarıyor, hem de eğleniyor. Surf öğrenmek isteyenlere de ders veriliyor. Bu dersler sonunda tur atabilecek kadar surf öğrenilebiliyor. Plajda yer alan dükkânlarda ise surf için gerekli her türlü malzemeyi bulmak mümkündür. Alaçatı koyu, Ege kıyılarında yer alan pek çok koydan biri ama iki önemli özelliği onu windsurf yapanların cenneti haline getirmiş. Biri, hiç dinmeyen rüzgârı. Diğeri, denizin kıyıdan altmış-seksen metreye kadar bir buçuk metreyi geçmeyen derinliği.

Haritaları ve kaptanlığı ile tanıdığımız Piri Reis'te “Kitab-i Bahriye”de “Alaca at limanında deniz yufkadır” derken koyun dalgasız olduğunu kastetmiş. Yani onca rüzgâra rağmen koyda dalga yüksekliği sörfçülerin tadını kaçıracak boyuta ulaşmıyor. Alaçatı'da rüzgâr, yaz boyunca kuzey yönlerinden 15–25 kts (knots) süratle esiyor. Mayıstan ekime kadar rüzgâr sezonunda “yetmişiki milletten” windsurf yapanla karsılaşıyorsunuz. Alaçatı'daki surf okulları ile hem koyda hem Alaçatı'nın içindeki otel ve pansiyonlar, rüzgâr ve deniz tutkunlarını ağırlıyorlar. Alaçatı koyunun bir buçuk metreyi geçmeyen derinliği, aynı zamanda yeni başlayan sörfçüler içinde iyi bir eğitim sahası. Bu özelliğinden dolayı koy, hem ustalar hem acemiler için gözde bir surf merkezi. Usta delikanlıyla, yeni başlayan kardeşini veya kız arkadaşını birlikte surf yaparken görebiliyorsunuz burada; Ulusal ve Uluslararası pek çok yarışmanın düzenlendiği koyda.ULAŞIM
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONALAÇATIULAŞIM
Alaçatı'ya İzmir'den otoyolla 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca İzmir- Çeşme otobüsleri Alaçatı'dan geçerler. (Çeşme Seyahat Tel: 0-232–7168299). İzmir Havalimanına 90 km uzaklıkta olan Alaçatı'ya ulaşım İzmir Üçkuyular üzerinden şehre girmeden çok kolaydır. Alaçatı'dan surf plajına, Ilıca'ya ve Çeşme'ye dolmuş seferleri vardır. Alaçatı'nın çevre yerleşimlere bağlantısını sağlayan yol Çeşme İzmir yoludur. İzmir'den batı yönüne uzanan bu yol, Güzelbahçe yakınında ikiye ayrılmakta, kuzey Karaburun'a ve batıda Çeşme'ye ulaşmaktadır. Çeşme yolunu Alaçatı'ya bağlayan yol asfalt ve çamlıktır. Bu yol 2 km boyunda halkın gezi yoludur. İzmir'e 70 km uzaklıkta olan Alaçatı, batısında Çeşme'yle doğusunda Urla'yla komşudur. Alaçatı'nın 2 km kuzeyinde Ilıca plajı, 2 km güneyinde de rüzgâr alıp dalga yapmayan özelliğiyle dünyanın dört bir yanındaki surf tutkunlarının vazgeçemediği surf plajı bulunmaktadır. İzmir ilinin Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Bucağı, İzmir (79 Km) - Çeşme (7 Km) yolu üzerinde yarımadanın darlaşmış yerinde, Ilıca (Kuzey) ve Alaçatı Limanı (Güney) arasında, doğusunda Koca Dağın batıya uzantısı olan bir sırt üzerinde kurulmuştur. Batıda Ege Denizi ve Çeşme, Doğuda Uzunkuyu koruluğu ile Urla İlçesi'ne sınırlıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 16 m , yüzölçümü 55 km2'dir. Alaçatı merkez bucağına, bağlı 3 köyü vardır.


Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Alaçatı Bedirhan Otel hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz