Butik Oteller Rehberi Turkey  Boutique Hotels Guide
www.butikhotels.com
Butik Oteller Taş Evler Konak Oteller ve Apartlar Pansiyonlar Küçük Oteller 
Rehberi
  Bolu Mudurnu İpek Yolu Otel
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Kaygana Mah. Garaj Otopark Sok. No:2 - Mudurnu - Bolu
TEL: +9 03744212010 - - FAX: +9 03744212011
Yetkili: Remzi Bilir - info@mudurnuipekyolu.com - http://www.mudurnuipekyolu.com

Mudurnu İpekyolu Otel, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde konumlanmış olmasinin yani sıra, mukemmel servis anlayışı ve yüksel teknolojik donanımlari ile siz misafirlerimize; unutulmayacak iş toplantıları ve sosyal organizasyonlar yaşatmayı amaçlıyor. Farkli ihtiyaçlara cevap verebilen, değişik yerleştirmeler ile 70 kişiye kadar alabilen 1 salonumuz; şefimizin eşsiz lezzetleri ve kusursuz bir servis ile birleştiğinde, siz misafirlerimizin toplantı ve butik davetlerinin mükemmel olmasını sağlayacaktır. Mudurnu İpekyolu Otel olarak, her turlu ihtiyaca hizmet vermeyi hedefliyor, kisiye ozel hizmet anlayışını benimsiyoruz.

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
TelefonTelevizyonİnternetOda ServisiUydu Anten
Toplantı SalonuSigara içilmeyen odaRestaurant

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Mudurnu çarşısı Mudurnu genel görünüm


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ÇEVRE
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Mudurnu, tarihi çok eskilere dayanan bir ilçedir. Bolu ve çevresinin tarih öncesi Hitit ve Frig devirlerinin yerleşme alanı olduğu son devirlerde yapılan araştırmalarla ortaya çıkarılmıştır.

İlçenin ilk kuruluş yeri şimdiki yerleşme merkezinin doğusunda bulunan Hisar Tepesidir. Bursa Rum Tekfurunun kızı Matarni, buraya bir kale yaptırmış ve Matarni ismi, Modrones, Moderna, Mudurlu gibi değişmelere uğrayarak şimdiki ismini almıştır.

Osmanlılar adına Mudurnu'ya ilk gelen Akıncı Ertuğrul Bey'in arkadaşlarından Samsa Çavuş'dur (1292). Kesin olmamakla birlikte mezarının ilçemiz Samsaçavuş köyünde olduğu sanılmaktadır. Mudurnu'nun Osmanlı topraklarına katılışı 1307 olarak bilinmektedir. Evliya Çelebi kitabında; Mudurnu Kalesini "8 köşeli 20 kuleli, 1 kapılı, binası kararmış, sur ve kaleleri çökmüş eski bir yapı" olarak tasvir eder. Kalede top ve cami olduğu, şehrin 17 mahallesi, 3.000 kadar ahşap evi bulunduğunu, Yıldırım Han Camii, Yıldırım Han Medresesi ile 1 Dar'ül Hadis, 13 Sübyan Mektebi, 3 han ve hamam olduğunu ve dükkanların ekseriyetinin iğneci olduğunu, Anadolu'ya bu şehirden her gün binlerce yük iğne nakledildiğini anlatmaktadır.

17. Yüzyılda Bolu çevresinde en büyük yerleşim merkezi Mudurnu idi. Nüfusu 30.430 ve 123 köyü bulunmaktaydı. 1307 - 1324 yılları arasında Bursa'ya bağlı olarak yönetildi. Bolu'nun Osmanlı topraklarına katılması ile 1324-1811 yılları arasında Mudurnu Bolu'ya bağlı Voyvodalık olarak yönetildi. 1811-1865 tarihleri arasında II. Mahmut'un emri ile Voyvodalık kalkınca Bolu Sancak oldu ve Mudurnu ile çevresini ayanlar yönetti. 1865'de yeni teşkilatlanma üzerine Bolu Sancağı Kastamonu'ya bağlandı, Mudurnu'da Bolu Mutasarrıflığına bağlı bir kaza oldu. 1923'de Cumhuriyet ile idari teşkilat yeniden düzenlenirken Mudurnu da Göynük, Gerede ve Düzce ile birlikte Bolu'nun ilk kazalarından biri oldu.

kaynak: Mudurnu Kaymakamlığı www.mudurnu.gov.tr

ULAŞIM
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Adres :
Kaygana Mah. Garaj Otopark Sok. No:2
Mudurnu / BOLU

Telefon :
(0 374) 421 20 10

Faks:
(0 374) 421 20 11

Email:
info@mudurnuipekyolu.com
Değerli ziyaretçilerimiz,
www.butikhotels.com sitesinde ziyaret etmekte olduğunuz Bolu Mudurnu İpek Yolu Otel hakkındaki görüş ve deneyimlerinizi aşağıdaki formu kullanarak iletiniz.
Uygun görülen iletiler bu sayfada yayınlanacaktır.
 

 

İletişim Formu
e-mailiniz veya Rumuz
düşüncelerinizi sağdaki kutuya yazmanızı rica ederiz